توضیحات

تصفیه و فیلتراسیون روغن های صنعتی از انواع آلاینده ها

 

فیلتراسیون روغن های صنعتی، استفاده از روش هایی برای حذف ذرات معلق در روغن است و به منظور حفاظت از تجهیزات و افزیش طول عمر روغن می باشد.

تصفیه روغن های صنعتی به دو صورت سطحی و ثانویه صورت می پذیرد. از تصفیه ی سطحی برای حذف ذرات آلاینده ی درشت (۲۰ میکرون و بالاتر) استفاده می شود و هدف آن تنها جلوگیری از آسیب های جدی تجهیزات اسیت. اما فیلتراسیون ثانویه با هدف پاک سازی کامل روغن و رسیدن سطح تمیزی روغن به استاندارهای جهانی ( ISO و NAS CLASS) از آن استفاده می شود.

هدف از فیلتراسیون روغن تنها پاک سازی روغن و افزایش عمر آن نیست بلکه اینکار باعث افزایش  ۷۰ درصدی عمر تجهیزات نیز می شود. نمونه ای از روش های تصفیه ی روغن عبارتند از : سانتریفیوژ ، فیلتر مغناطیسی ، آب گیری خلا، فیلتر های اشباع شونده.

معرفی دستگاه های فیلتراسیون

دستگاه های فیلتراسیون حذف ذرات روغن جهت جداسازی ذرات و ناخالصی های موجود در روغن طراحی و ساخته شده اند. با انجام چند مرحله فیلتراسیون ذرات درشت تا ذرات بسیار ریز مرحله به مرحله از روغن حذف می شوند و ذرات با سایزهای مختلف از روغن جدا می شوند .

کاربرد

۱- حذف ذرات جامد از روغن بصورت دوره ای در تجهیزات صنایع مختلف مثل نفت،سیمان،فولاد،راه آهن،متالوژی،صنایع شیمیایی و غیره

۲- مناسب جهت تصفیه روغن کارکرده و روغن نو قبل از شارژ کردن دستگاه

۳- جلوگیری از آسیب دیدن تجهیزات و خرابی سیستم به دلیل استفاده از روغن آلوده و تمیز نگهداشتن روغن تحت گردش در سطح تمیزی مورد نظر

 

برای استفاده از خدمات فیلتراسیون متوانید با ما در تماس باشید ۵۵۵ ۱۰ ۲۲۰ – ۷۷۷ ۱۰ ۲۲۰