توضیحات

روغن پایه گروه گروه ۳ ، ۴ ، ۵ ( روغن های سنتتیک )

روغن های پایه به عنوان یک ماده اصلی برای روانکارها محسوب می شوند. و پس از اضافه کردن مواد افزودنی به آن، روانکار نهایی به دست می آید.

روغن های از لحاظ حجمی مهمترین جزء تشکیل دهنده روانکارها هستند. از لحاظ وزنی به طور متوسط  بیش از ۹۵% ساختار یک روانکار را تشکیل می دهند.

روغن پایه ها به طور کلی به سه دسته معدنی(نفتی)،سنتتیک یا سنتزی و طبیعی تقسیم بندی می شوند. روغن پایه های معدنی خود به دو گروه روغن های پارافینیک و نفتنیک تقسیم می شوند. ویژگی های روغن پایه به دست آمده از نفت وابسته به عملیات پالایش آن است. مقادیر زیادی نفت خام در سراسر جهان برای تهیه روغن پایه استفاده می‌شود ودر واقع ۹۵ درصد از تولید روغن های پایه از نفت خام است. با توجه به فرآیندهای پالایشی مختلفی که امروزه جهت تولید روغن های پایه رایج است روغن های پایه‌ای با خواص متفاوت تولید می شود.

طبقه بندی روغن های پایه با توجه به خواص فیزیکی و شیمیایی و مشخصات آنها است.

این روغنها شامل ۵ گروه می شوند:

روغنهای پایه گروه ۱

روغنهای پایه گروه ۲

روغنهای گروه ۳

روغنهای گروه ۴

روغنهای گروه ۵

سه گروه اول، روغن های پایه حاصل پالایش نفت خام است که در این میان آنها بر روی گروه III بیشترین میزان فرآوری انجام گرفته است، گرانترین روغن هستند و بالاترین عملکرد را در میان روغن های معدنی حاصل شده از نفت خام دارند.

روغن های گروه (IV) سینتتیک ( PAO) بوده و به روش شیمیایی ساخته می شوند.

سایر روغن های پایه که مشخصات آنها مطابق چهار گروه اول نیست جزء گروه پنجم (V) هستند.

 

روغن پایه گروه ۱ تا ۵

روغن پایه اکسون                           روغن پایه لوبریزول                            روغن پایه بایر                          روغن پایه باسف

 

برای دریافت اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید: ۲۲۰۱۰۵۵ – ۲۲۰۱۰۷۷۷